KIHON

HAMPUKU RENSHU 

– To podstawowe techniki wykonywane w miejscu:

lp/technika:pozycja: opis: 
1.Seiken Chudan TsukiShiko Dachi uderzenie pięścią w przód 
2.Seiken Nidan TsukiShiko Dachi podwójne uderzenie pięścią w przód
3.Seiken Sandan Tsuki Shiko Dachi potrójne (jodan, chudan, gedan) uderzenie pięścią w przód 
4.Age Uke Hachiji Dachi blok na strefę jodan (głowa) 
5.Soto Uke Hachiji Dachi blok na strefę środkową (chudan) od wewnątrz na zewnątrz ciała. 
6.Uchi Uke Hachiji Dachi blok na strefę środkową (chudan) od zewnątrz do wewnątrz ciała. 
7.Shuto UkeHachiji Dachi blok wykonywany otwartymi dłońmi. 
8.Mae GeriZenkutsu Dachi kopnięcie w przód. 
9.Yoko Geri Zenkutsu Dachi kopnięcie boczne w przód. 
10.Mawashi Geri Zenkutsu Dachi kopnięcie okrężne w przód. 
11.Naname Ushiro Geri Zenkutsu Dachi kopnięcie w tył. 
12.Moto Dachi Moto Dachi poruszanie się w pozycji Moto Dachi w przód i w tył. 
13.Zenkutsu Dachi Zenkutsu Dachi poruszanie się w pozycji Zenkutsu Dachi w przód i w tył. 
14.Uke  Dachi Uke Dachi poruszanie się w pozycji Uke Dachi w przód i w tył. 
15.Shiko Dachi Shiko Dachi poruszanie się w pozycji Shiko Dachi w przód i w tył. 

KIHON WAZA DAI ICHI 

– To techniki wykonywane do przodu (zenshin) i do tyłu (kotai):

lp/technika: ZENSHIN/KOTAIpozycja: ZENSHIN/KOTAI opis: 
1.Oi Tsuki/Soto UkeMoto Dachi/Uke Dachi uderzenie pięścią w przód  z krokiem,  w tył blok na strefę środkową (chudan)  
2.Mae Geri/Mae GeriZenkutsu Dachi/Zenkutsu Dachi kopnięcie nogą zakroczną w przód – po kopnięciu stawiamy nogę z przodu. Aby kopnąć w tył najpierw obrót.
3.Gyaku Tsuki/Uchi Uke Moto Dachi/Uke Dachi Uderzenie w przód przeciwną ręką z krokiem (pierwsze uderzenie w miejscu!), do tyłu blok na strefę środkową (chudan) 
4.Yoko Geri/Yoko GeriZenkutsu Dachi/Zenkutsu Dachi kopnięcie boczne nogą zakroczną w przód – po kopnięciu stawiamy nogę z przodu. Aby kopnąć w tył najpierw obrót. 
5.Age Uke , Nidan Tsuki /Shuto UkeMoto Dachi/Uke Dachi blok na strefę wysoką (jodan) z krokiem w przód, podwójne uderzenie (tsuki) w miejscu. W tył blok otwartymi dłońmi. 
6.Mawashi Geri/Mawashi GeriZenkutsu Dachi/Zenkutsu Dachi kopnięcie okrężne nogą zakroczną w przód – po kopnięciu stawiamy nogę z przodu. Aby kopnąć w tył najpierw obrót. 
7.Gedan Barai, Oi Tsuki /Gedan Barai, Gyaku TsukiZenkutsu Dachi, Moto Dachi/Zenkutsu Dachi, Moto Dachi blok na strefę niską (gedan) z krokiem w przód, przejście i  uderzenie w przód. Do tyłu blok na strefę niską i podsunięcie nogi zakrocznej i przeciwne uderzenie. 
8.Naname Ushiro Geri / Naname Ushiro GeriZenkutsu Dachi/Zenkutsu Dachi rozpoczynamy stojąc tyłem do kierunku ataku -kopnięcie nogą prawą w tył – po kopnięciu stawiamy nogę do tyłu do zenkutsu. Aby kopnąć w drugą stronę najpierw obrót. 
9.Gedan Barai,  Kagi Tsuki/ Gedan Barai,  Kagi Tsuki Shiko Dachi/Shiko Dachi blok na strefę niską (gedan) z krokiem w przód (pozycja bokiem),  i  uderzenie w przód bez skręcania bioder(!). Aby wykonać technikę w tył najpierw obrót. 

KIHON WAZA DAI NI 

– To techniki wykonywane do przodu (zenshin) i do tyłu (kotai) z tym że do tyłu pod kątem 45 stopni: 

lp/technika: ZENSHIN/KOTAIpozycja: ZENSHIN/KOTAI opis: 
1.Nidan Tsuki / Soto Uke, Gyaku TsukiMoto Dachi/Uke Dachi krok w przód i podwójne uderzenie pięścią ,  w tył blok na strefę środkową (chudan) i przeciwne uderzenie pięścią. 
2.Mae Geri, Mae Geri / Mae Geri, Mae GeriZenkutsu Dachi, Zenkutsu Dachi/ Zenkutsu Dachi, Zenkutsu Dachikopnięcie nogą zakroczną w przód – po kopnięciu stawiamy nogę z przodu, dostawiamy drugą i kopnięcie tą samą. Aby kopnąć w tył najpierw obrót.
3.Gyaku Tsuki, Soto Uke, Mae Geri/Uchi Uke, Gedan Barai, Gyaku Tsuki Moto Dachi, Kake Dachi, Moto Dachi/Uke Dachi Uderzenie w przód przeciwną ręką w miejscu, cofnięcie nogi wykrocznej,  blok na strefę środkową (chudan) i kopnięcie w przód nogą zakroczną. W tył blok na strefę środkową, w miejscu ta samą ręką blok na strefę niską i uderzenie przeciwne. 
4.Yoko Geri, Yoko Geri /Yoko Geri, Yoko GeriZenkutsu Dachi, Kake Dachi, Zenkutsu Dachi  /Zenkutsu Dachi, Kake Dachi, Zenkutsu Dachi kopnięcie boczne nogą zakroczną w przód – po kopnięciu stawiamy nogę z przodu, przestawiamy drugą w przód i znowu to samo kopnięcie tą samą nogą . Aby kopnąć w tył najpierw obrót. 
5.Age Uke, Gedan Barai Chudan Tsuki /Shuto Uke, Mae GeriMoto Dachi, Zenkutsu Dachi, Moto Dachi / Uke Dachi blok na strefę wysoką (jodan) z krokiem w przód, odstawienie nogi wykrocznej – blok na strefę niska, przejście w przód i uderzenie na strefę środkową. W tył najpierw przysiad, potem wstajemy z przejściem w tył i blok otwartymi dłońmi, następnie kopnięcie w przód nogą wykroczną. 
6.Mawashi Geri, Mawashi Geri/Mawashi Geri, Mawashi GeriZenkutsu Dachi, Kake Dachi, Zenkutsu Dachi  /Zenkutsu Dachi, Kake Dachi, Zenkutsu Dachi kopnięcie okrężne nogą zakroczną w przód – po kopnięciu stawiamy nogę z przodu, przestawiamy drugą w przód i znowu to samo kopnięcie tą samą nogą . Aby kopnąć w tył najpierw obrót.  
7.Chudan Uke, Morote Uke: Morote Chudan, Gedan, Morote Uke: Morote Chudan, Gedan/ to samoNaname Zenkutsu Dachi, Kokutsu Dachi, Kokutsu Dachi/to samo 
8.Naname Ushiro Geri , Naname Ushiro Geri /Naname Ushiro Geri,  Naname Ushiro GeriZenkutsu Dachi, Zenkutsu Dachi/Zenkutsu Dachi, Zenkutsu Dachi kopnięcie tylne po obrocie nogą zakroczną w przód – po kopnięciu stawiamy nogę z przodu, przestawiamy drugą w przód za nogą (!) i znowu to samo kopnięcie tą samą nogą . Aby kopnąć w tył najpierw obrót.  
9.Gedan Barai, Shomen Uraken Kagi Tsuki/ Gedan Barai, Shomen Uraken, Kagi Tsuki Shiko Dachi/Shiko Dachi blok na strefę niską (gedan) z krokiem w przód (pozycja bokiem),   uderzenie w przód (trzaśnięcie) z góry przekręconym nadgarstkiem (w nasadę nosa) i uderzenie ręką przeciwną bez skręcania bioder(!). W tył to samo idąc do tyłu (!) (Bez obrotu!!!)
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close